Aster lateriflorus ‘Horizontalis’

Herfstaster ‘Horizontalis’

v.a.: € 2,30

Formaat
Hoogte 10-15cm, Potmaat P9
  • Koop 6 st. voor € 2,10 per st.
  • Koop 12 st. voor € 1,90 per st.
  • Koop 24 st. voor € 1,80 per st.
€ 2,30
Prijs totaal
delivery icon

Gratis thuis bezorgd vanaf € 300
Een kleinere bestelling brengen we bij jou thuis voor 15,00.

Stel een vraag

Geniet ook in het najaar van prachtige bloemen in de tuin met de Aster lateriflorus ‘Horizontalis’ (Herfstaster). De vrolijke plant bloeit uitbundig met wit-lila bloemetjes op opvallende horizontale vertakkingen. Je kunt de winterharde en onderhoudsvriendelijke bloemheester op vele manieren toepassen, wat maakt dat er in iedere tuin wel een plekje voor te vinden is!

Onze voordelen:

Op zoek naar een mooie najaarsbloeier? De Aster lateriflorus ‘Horizontalis’, beter bekend als Herfstaster, is in de herfst (augustus - oktober) een opvallende verschijning door de sierlijke bloei. Wanneer (de meeste) andere planten en bomen in je tuin uitgebloeid zijn, zijn de dunne takken van de Herfstaster bezaaid met witte margrietachtige bloemetjes met een lila hart! Deze trekken vlinders, bijen en hommels aan en zorgen zo voor een levendige tuin. De Aster lateriflorus ‘Horizontalis’ is een bladverliezende vaste plant met een bossige, spreidende groeiwijze. Aan de opvallende horizontale vertakkingen zijn langwerpige, kleine, groene bladeren te bewonderen. De bloemheester wordt gemiddeld 50 tot 70 cm hoog en kan zowel solitair worden aangeplant als gecombineerd worden met andere vaste planten. Pas de Aster lateriflorus ‘Horizontalis’ bijvoorbeeld toe in de border, langs looppaden of als bodembedekker. Behalve het fraaie uiterlijk, is de Herfstaster een fijne aanwinst omdat de vaste plant zeer winterhard is en geen bijzondere zorg nodig heeft. Door de fantastische bloemenzee, bijzondere groeiwijze en makkelijke verzorging is de Herfstaster een echte must-have voor de herfsttuin!

TIP: De Herfstaster is ook een geschikte snijbloem. Snijd tijdens de bloeiperiode wat stengels af voor in een herfstboeket om ook in huis van de charmante bloeier te geven. Het perfecte cadeautje voor vrienden, familie of jezelf!

  • Bloeikleur: Lila, wit
  • Bloeitijd: Augustus - november
  • Bladkleur: Groen
  • Groenblijvend: Nee
  • Standplaats: Zon, halfschaduw
  • Hoogte: 60 - 80 cm
  • Winterhard: Ja
Lees meer

De Aster lateriflorus ‘Horizontalis’ is een sterke bloemheester die weinig onderhoud nodig heeft, wel zo fijn! Het is een zeer winterharde plant en dus hoef je je geen zorgen te maken bij strenge vorst. Wel heeft de Herfstaster bescherming nodig tegen overvloedig vocht (regen en sneeuw) in de winter. In de zomer daarentegen moet je ervoor waken dat de vrolijke bloeier niet uitdroogt. De Aster lateriflorus ‘Horizontalis’ heeft een spreidende groeiwijze en kan behoorlijk in de breedte uitdijen. In het najaar zijn de takken bezaaid met bloemetjes. Het best kun je de Herfstaster in de winter ongemoeid laten en de uitgebloeide stengels pas in maart snoeien. Dit stimuleert een uitbundige bloei later in het jaar. Geef de Aster lateriflorus ‘Horizontalis’ hierna organische mest om een goede groei en bloei te stimuleren. Je kunt de vaste plant om de 3 tot 4 jaar delen.

Lees meer

Heb je de prachtige Herfstaster aangeplant? De jonge plant ontvangt in de eerste periode graag regelmatig water, zodat de wortels aan de bodem kunnen wennen. Eenmaal goed geworteld en gegroeid, hoef je alleen bij warm en droog weer nog extra water te geven. Geef de Aster lateriflorus ‘Horizontalis’ in de zomer tijdig water en voorkom uitdroging. In de winter is het belangrijk dat je de bloemheester beschermd tegen overvloedige regen en sneeuw. De standplaats van de Herfstaster dient niet te nat en dus goed waterdoorlatend te zijn.

Lees meer

De Herfstaster laat zich goed combineren met andere (bloeiende) vaste planten en siergrassen, maar kan ook mooi als solitaire plant toegepast worden. Het is een geschikte bloemheester voor in de border, langs looppaden en om toe te gebruiken als bodembedekker. De Aster lateriflorus ‘Horizontalis’ verlangt naar een zonnige (of eventueel half beschaduwde) standplaats en gedijt in principe in elke grond, zolang deze maar niet te nat is. Ideaal is een voedselrijke, niet te natte, goed doorlatende grond in een tuin op het zuiden. We adviseren om gebruik te maken van speciale aanplantgrond om een luchtige, voedzame bodem te creëren voor een goede start. Verder stelt de makkelijke Aster weinig eisen aan de grondsoort. Je kunt de Aster lateriflorus ‘Horizontalis’ het hele jaar aanplanten, behalve als het vriest. Voor een mooi resultaat heb je 5 tot 7 Herfstasters nodig per vierkante meter. Ben je klaar met de aanplanting? Geef de jonge planten dan direct water.

Lees meer
Schrijf uw eigen review
U plaatst een review over:Aster lateriflorus ‘Horizontalis’
Uw waardering
Wat iedereen wil weten:
No Questions
Staat jouw vraag er niet tussen? Niet getreurd, stel hem aan ons!